Kalendarz Gminny


28.12.2004 r.

„Myślenice na każdą pogodę” – takie hasło widnieje na okładce imponującego kalendarza, jaki wydany został przez Gminę Myślenice na nowy 2005 rok. Wydawnictwo jest świadectwem na to, że władze gminne dbają o wizerunek i popularyzację swojego miasta i regionu,

Kalendarz ścienny o rozmiarach 68 na 47 centymetrów został starannie opracowany pod względem graficznym. Składa się z czterech stron. Na każdej z nich umieszczono po cztery kolorowe fotografie, które stanowią główną atrakcję wydawnictwa. Autorami zdjęć są myśleniccy amatorzy fotograficy: Mieczysław Nowak, Mariusz Węgrzyn i Piotr Rachtan. Zdjęcia wykonane przez nich i wybrane do kalendarza to swoistego rodzaju połączenie walorów artystycznych z walorami informacyjnymi. Szczególnie charakterystyczne dla Myślenic i regionu miejsca pokazane są w sposób nietuzinkowy, by nie rzec – artystyczny. Tak więc nie brakuje tutaj elementów rynku myślenickiego (fontanna „Tereska”, ośnieżone kamieniczki, drzewa), zdjęć wykonanych z lotu ptaka (domena Mariusza Węgrzyna, z zamiłowania lotniarza, który fotografuje Myślenice podczas swoich podniebnych wypraw) oraz urokliwych pejzaży wykonanych przez Piotra Rachtana.

– Po raz pierwszy w historii gminnego kalendarza sięgnęliśmy po zdjęcia wykonane przez amatorów – powiedziała odpowiedzialna za promocję miasta i gminy w UMiG Małgorzata Trolka. – Wybór należał do bardzo trudnych wobec mnogości propozycji.

Zdjęcia trójki wymienionych autorów można także oglądać na stronie internetowej: WWW.foto.myslenice.pl.

Kalendarz gminny jest jedną z wizytówek Myślenic. Nasi Czytelnicy też mogą wejść w jego posiadanie, bowiem myślenicka redakcja „Dziennika Polskiego” rozda dziesięć egzemplarzy tym, którzy z ostatnim wydaniem „Tygodnika Myślenickiego” zgłoszą się do lokalu redakcyjnego przy ulicy Klakurki 2.

(MH)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *