Fotografie Mieczysława Nowaka – W galerii Terminal


09.03.2005 r.

W mieszczącej się w budynku UMiG w Dobczycach galerii „Terminal” otwarto wczoraj wystawę myślenickiego fotografika Mieczysława Nowaka.

To już trzecia indywidualna wystawa w dorobku artysty amatora. Pierwsza odbyła się w myślenickiej galerii „Pod Belką”, druga w Gminnym Ośrodku Kultury w Pcimiu. W „Terminalu” Mieczysław Nowak prezentuje fotografie wykonane w Dobczycach, dlatego wystawa nosi tytuł: „Dobczyce i przyroda wokół nich”.

Obejrzeć można dwadzieścia pięć kolorowych zdjęć w formacie 25 x 38 cm. Przedstawiają Dobczyce, a w szczególności Zalew Dobczycki oraz ruiny miejscowego zamku. Jak powiedział w czasie wernisażu Mieczysław Nowak, większość zdjęć wykonał w ostatnim czasie. Zimowe Dobczyce to efekt sesji zaledwie sprzed miesiąca.

Mieczysław Nowak od dzieciństwa interesuje się fotografią. Jako uczeń piątej klasy szkoły podstawowej otrzymał w prezencie pierwszy aparat fotograficzny (smiena 8). To wówczas rozpoczął przygodę z fotografią, która nieprzerwanie trwa do dziś. Amator z Myślenic – nadążając za duchem czasu – dzisiaj fotografuje aparatem cyfrowym marki Minolta Image 7. Przed laty jednak przeszedł dobrą szkołę fotograficzną, organizując swoją własną ciemnię.

Zdjęcia Mieczysława Nowaka można obejrzeć na jego stronie internetowej (www.mietnow.pl), a do 30 marca w dobczyckiej galerii.

Tekst i fot. MH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *