Piszą o nas: Dziennik Polski „MGF pod Belką”

DP-logo-200-39

18.11.2005 r.

 

Jutro o godzinie 18 w myślenickiej kawiarni „U Jędrusia”, w działającej tutaj od dziewięciu lat minigalerii „Pod Belką”, odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy.

Tym razem swoje zdjęcia zaprezentuje utworzona ostatnio Myślenicka Grupa Fotograficzna.

Jako główny cel założyciele stawiają przed nią bardziej skuteczne upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy o fotografii jako jednej z dziedzin kultury i sztuki.

Jutro o godzinie 18 w myślenickiej kawiarni „U Jędrusia”, w działającej tutaj od dziewięciu lat minigalerii „Pod Belką”, odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy.

Tym razem swoje zdjęcia zaprezentuje utworzona ostatnio Myślenicka Grupa Fotograficzna. Jako główny cel założyciele stawiają przed nią bardziej skuteczne upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy o fotografii jako jednej z dziedzin kultury i sztuki.

– Chcielibyśmy promować za pomocą fotografii walory krajobrazowe i przyrodnicze Polski oraz naszego regionu i miasta – mówi jeden z fotografów Mieczysław Nowak. – Chcielibyśmy także inspirować i wspierać tych wszystkich, którzy stawiają przed sobą podobne do naszych cele.

Myślenicka Grupa Fotograficzna oczekuje na nowych członków. Zachęca wszystkich fotomaniaków, aby przyłączyli się do wspólnej nauki i zabawy, między innymi na łamach powstającego właśnie forum fotograficznego (www.mgFoto.pl). Pod tym adresem fotoamatorzy znajdą także informacje o organizowanych przez grupę plenerach, wystawach i warsztatach.

 Od siebie nawzajem uczymy się kreować świat, w którym harmonia kolorów została zatrzymana poprzez naciśnięcie spustu migawki aparatu. Wszyscy, wcześniej lub później, próbowaliśmy swoich sił indywidualnie, lecz gdzieś głęboko tkwiło pragnienie połączenia się w grupę, w obrębie której można by porozmawiać i podzielić się własnymi doświadczeniami. Nadszedł czas, by połączyć siły – twierdzą członkowie grupy.

(MH)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *