Konkurs fotograficzny mgFoto: luty 2017 – „Pejzaż zimowy (niebanalny)

Mamy już za sobą XI Edycję Konkursów mgFoto. Temat: „Pejzaż zimowy (niebanalny)”.
Na konkurs wpłynęło 160 zdjec –  64 autorów z 6 krajów (Polska, Hiszpania, Ukraina, Czechy, USA, Indie)

01_janusz Chojnacki

FOTOGRAFIA  MIESIĄCA
J
anusz Chojnacki –      „…”

 

 

 

 

 

 

 

 

II miejsce                               III miejsce                              IV miejsce                        V miejsce (ex equo)           V miejsce (ex equo)
Barbara Prasnowska          Janusz Chojnacki             Monika Grobelna              Sylwia Larkiewicz                Rafał Kotylak
„…”                                         „…”                                       „…”                                        „…”                                       „Pejzaż zimowy”
02BarbaraPrasnowska  03 Janusz Chojnacki 04 Monika Grobelna  05a Sylwia Larkiewicz‎  05b Rafał Kotylak - Pejzaz zimowy

GRATULUJEMY !

Nagrody dla zwycięzcy:
-album autorski Stanisława Jawora „Ziemia myślenicka wielką jest artystką” i autografem i dedykacja samego autora!!!
-torba fotograficzna
oraz od mgFoto:
-album jubileuszowy – „10 lat mgFoto”
-dyplom

Jurorami w tej edycji byli:
02_Asia 05_Lilianna 04_Ilana 03_Andrzej  06_Rafal
  Asia Sidorowicz                 Lilianna Wolnik                   Ilana Pariser           Andrzej Berłowski          Rafał Zalubowski
przewodnicząca

9 Comments:

 1. Przemysław Zawadzki

  Promocja fotoshopu poprzez trzy pierwsze nagrodzone prace?
  Najlepsza jest piękna, naturalna fotografia, która zajęła czwarte miejsce.
  Jury – zero punktów.

  • Tutaj się Przemku z Tobą zgodzę , duża ingerencja fotoshopu w tych zdjęciacj też mi się nie podoba, wiem ,że można zrobić fatalne zdjęcie i tak je wyciągnąć suwaczkami w photoshopie ,że będzie wyglądało bajecznie, ale myślałam ,że fotografia to fotografia a nie promocja programów do obróbki zdjęć , to ja gratluje producentom takich programów, jak widać nie warto się starać w takich konkursach.

   • Photoshop sam nic nie robi. Tam są nie tylko suwaki, ale i pędzle, a nawet gumki do wycierania. Uff, na szczęście, spędziłam trochę czasu w prawdziwej ciemni i znam parę sztuczek, włącznie z filtrami, zasłanianiem części naświetlanego obrazu, prześwietlaniem i niedoświetlaniem. Dawało się nawet robić fotomontaże. Byle jakiego zdjęcia nie da się wyfotoszopować, żeby było dobre, bo jak kompozycja jest zła, to jest zła. Jeśli się robi zdjęcia cyfrowo, to naturalną drogą jest cyfrowa obróbka. Bo format RAW jest surowym pozytywem i możemy nad nim popracować.

    Moje zdjęcie (piąte miejsce) np. było kolorowe, przerobiłam na czerń i biel, podciągnęłam kontrasty, czernie, biele itd. To samo można zrobić pod powiększalnikiem (z tym, że zakłada się od razu czarno-biały film, a w cyfrowej fotografii zawsze dla uczciwości można się zaopatrzyć w tę słynną Leicę b-w 😉 ).

    Przykro tak słuchać o tym Photoshopie, jakby to on robił fotę, wychodził w plener o świcie, przeżuwał potem i wypluwał dzieła producenta programu. Pewnie jak ktoś Wam dobre jedzenie zaserwuje, to też jesteście wdzięczni firmie Winiary za przyprawy…

  • Zgadzam się! Teraz zdjęcia bez przeróbki się nie liczą ;(

 2. Wow! Dzięki!
  Gratuluję Zwycięzcom!

 3. I ja zgadzam się z p. Sylwią, Photoshop zdjęć nie robi, to tylko narzędzie i od umiejętności i wyobraźni fotografa powstaje prawdziwa fotografia.
  Widać za p. Przemysława i p. Ewelinę zdjęcie robi aparat 😉

  • No to teraz P.Kasiu to chyba sama Pani nie wie co pisze ,bo oczywiście ,że zdjęcia robi aparat , może nie za mnie ale je robi , photoshop nie służy do całkowitej zmiany zdjęcia tylko do jego ulepszenia , dla mnie do wyprostowania lub lekkiej obróbki . Skoro teraz tylko liczy się photoshop to po co w ogóle zdjęcia robić, pobierzcie sobie z internetu przeróbcie i też będzie Wasze. Z tym dobrym jedzeniem to chciała Pani zabłysnąć, no to się nie udało bo to było nie przypiął ni przyłatał. Pozdrawiam Photoshopowiczów.

   • Jest taki kawał, krążący w środowisku fotografów:
    „Ale piękne zdjęcia robisz, pewnie masz dobry aparat!”
    „Ale pyszna zupa, pewnie masz dobre garnki!”

    Do tego piję pisząc o przyprawach. Bo to nie aparat robi zdjęcia.
    A efekt podczerwieni też można uzyskać za pomocą odpowiedniego aparatu. Mój kolega biega z takim przerobionym przez siebie aparatem…

    Tekst ze ściąganiem zdjęć brzmi tak jakby chodziło tutaj tylko o udział w konkursie… A nie o pasję.

 4. Komentarz trochę spóźniony, ale zgadzam się z Panią Sylwią. Proszę pamiętać, że praktycznie każde zdjęcie cyfrowe jest obrabiane z tą różnicą, że RAW obrabia autor zdjęcia a JPG program aparatu. Sam dobierając aparat biorę pod uwagę kilka czynników, które w późniejszej obróbce umożliwia mi osiągnięcie pożądanego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *