Wernisaż wystawy: Mieczysław Nowak w Bełchatowie „Duchy lasu”

2017-03-10- (16) M GubalaW dniu 10 marca 2017 odbył się wernisaż wystawy jednego z naszych członków, współzałożyciela Myślenickiej Grupy Fotograficznej, byłego Prezesa MgFoto Mieczysława Nowaka.

Wystawa odbyła się w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym.

Wystawa zatytułowana jest „Duchy Lasu”. Nawiązuje do współistnienia człowieka z naturą, tematu bardzo bliskiego autorowi.
Jak sam mówi: „Dzięki fotografii natura jest mi bliższa, odczuwam jej oddech, coraz bardziej doświadczam jak ona nas kocha”. Od zawsze człowiek żył w symbiozie z naturą, zachwycał się nią i czerpał z jej dóbr. Symbolika przedstawionych zdjęć jest bardzo wymowna. Siła natury leży w jej pięknie, wielkości i mocy, którą ma w sobie.

Autor na 17 fotografiach przedstawił portrety i akty modelek, które poprzez swoją charakteryzację wtapiały się w otaczające je tło i idealnie współgrały z naturą. To wrażenie dodatkowo potęgowała obróbka graficzna.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy i własnej ocenie czy autorowi udało się tą naturę okiełznać.

Wystawie równorzędnie współtowarzyszyły dwie inne wystawy. Wystawa Anety Więcek- Zabłotna pt.”Współczesne Świętości”, oraz Katarzyny Urbanek „New York City Local”.  Autorkom serdecznie gratulujemy.

Delegacja Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej miała przyjemność towarzyszyć Mieczysławowi w tym dniu.

Poniżej zamieszczamy reportaż z wernisażu autorstwa Zbigniewa Ptaszka i Marka Gubały.

Anna Faber

Reportaż Telewizji TKB Dolsat:


Foto: Marek Gubała, Zbigniew Ptaszek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *