VII Międzynorodowe Warsztaty Fotograficzne „Energia”

VII Międzynorodowe Warsztaty Fotograficzne „Energia” 9- 11 czerwiec 2017

„Życie bez przyjaciół byłoby nudne i puste”.

Dzięki wspólnej pasji i przyjaźni jaka łączy członków Myślenickiego Towarzystwa Fotograficznego  i członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego mogliśmy spotkać się na Warsztatach Fotograficznych „Energia” organizowanych przez „BTF”.

W dniach 9-11 czerwca 2017 na zaproszenie BTF-u kilku przedstawicieli mgFoto uczestniczyło w  niebanalnych warsztatach, w ramach których mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach i zajęciach praktycznych prowadzonych przez znanych i cenionych fotografów i fotografików. Swoją wiedzę przekazali nam m. in. Tomasz Tomaszewski (fotografia reportażowa), Małgorzata Kozakowska (fotografia martwej natury), Adam „Amok” Łakomy (fotografia sportów ekstremalnych), Mariusz Pałczyński (fotografia studyjna) i Damian Mierzyński (fotografia plenerowa). Wszystko to dzięki doskonałej organizacji i zaangażowaniu jakim wykazało się Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.

W ciągu tych kilku intensywnych fotograficznie dni mogliśmy także poznać różne oblicza miasta Bełchatów. Fotografowaliśmy ulice i mieszkańców miasta, a także mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć bełchatowską kopalnię węgla brunatnego, która zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie.

Całe to wydarzenie nabrało mocy dzięki wspaniałym ludziom z różnych krajów, z którymi współuczestniczyliśmy w warsztatach. Wieczorne spotkania okraszone prezentacjami multimedialnymi i rozmowami  o fotografii cementowały zawarte znajomości. Wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długo. Bardzo dziękujemy Prezesowi BTF-u Andrzejowi Juchniewicz oraz całemu Bełchatowskiemu Towarzystwu Fotograficznemu za zaproszenie, możliwość uczestniczenia w warsztatach, serdeczne i ciepłe przyjęcie oraz gościnność jaką nas obdarzyli. Nie możemy doczekać się spotkania w przyszłym roku.

Anna Faber

Zdjęcia Zbigniew Ptaszek, Krzysztof Ciszewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *