Slajdowisko: „Na wakacyjnym szlaku z mgFoto” – Fotorelacja.

Slajdowisko: Na wakacyjnym szlaku z mgFoto

5 sierpnia 2017 w gościnnych progach Muzeum Niepodległości „Dom Grecki” w Myślenicach w ramach wakacyjnych spotkań „Magiczny ogród zakwita w sierpniu” odbyło się Slajdowisko mgFoto pt. „Z mgFoto na wakacyjnym szlaku

Myślenicka Grupa Fotograficzna zabrała widzów w niezwykłą podróż po miejscach mniej lub bardziej dostępnych. Na ekranie można było zobaczyć m.in. ciężkie życie wiecznie uśmiechniętych mieszkańców Tybetu, wioski zbudowane na wodzie w Kambodży, pełną słońca i kolorów Grecję, kamienne zabytki Chorwacji, kolorowe ogrody Londynu, spokojną zieloną Litwę, cerkwie Łemkowskie, a także codzienność mieszkańców Lwowa.

Każda z prezentacji okraszona była komentarzem, anegdotami, ciekawostkami z danego miejsca oraz opowiadaniem o kulturze danego kraju. Oprawione muzyką obrazy sprawiły, że można było przenieść się w wyobraźni w prezentowane miejsca, niemalże poczuć zapachy egzotycznych potraw, podmuch wiatru niosącego zapach morza, czy usłyszeć miejscowy, uliczny gwar.

Swoje fotokasty zaprezentowali: Mieczysław Nowak, Lilianna Wolnik, Marek Gubała, Dariusz Pietrzyk, Stanisław Jawor, Paweł Boćko i Grzegorz Żądło.

Za wprowadzenie, podsumowanie i ciepłe słowa skierowane do naszej grupy dziękujemy Dorocie Ruśkowskiej, dyrektor „Teatru w Stodole” która była współinicjatorką całego „zamieszania”.

Anna Faber

Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia. Zdjęcia: Witold Koleszko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *