Media o mgFoto: Wernisaż wystawy laureatów 20 edycji konkursów mgFoto.

19 stycznia 2018r. w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach odbył się wernisaż wystawy, która była podsumowaniem 20 edycji konkursów mgFoto. Opis oraz naszą fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie na stronie: Wernisaż wystawy: podsumowującej 20 edycji konkursów mgFoto – Fotorelacja.

W tym artykule skupimy się jednak na tym co o wernisażu, wystawie i inicjatywie przekazania zwycięskich fotografii na licytację WOŚP pisały lokalne media:


Dziennik Polski: Obiektyw(nie) najlepsi, czyli jak mgFoto „zagrało” dla WOŚP.

Na internetowej stronie Dziennika Polskiego ukazał się artykuł autorstwa Katarzyny Hołuj pt: Obiektyw(nie) najlepsi, czyli jak mgFoto zagrało dla WOŚP

Członkowie stowarzyszenie Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto wspólnie z autorami fotografii, które zwyciężyły w dwudziestu edycjach konkursów mgFoto, postanowili przekazać prace na szczytny cel, jakim jest pomoc chorym dzieciom. Fotografie zostały zlicytowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym pięknym gestem, który zresztą wykonali bez głośnego chwalenia się tym na lewo i prawo, pokazali, że zdjęcia mogą nie tylko cieszyć oko, ale też bardzo realnie pomagać. W sumie z licytacji zebrano 2772 zł. 

 

Sprawili, że wygranymi mogą się czuć nie tylko fotograficy, którzy sięgnęli po laury w konkursach, ale też dzieci.

fot. Maciej Hołuj

Czytaj więcej na: http://www.dziennikpolski24.pl/region/region-myslenicki/a/myslenice-obiektywnie-najlepsi-czyli-jak-mgfoto-zagralo-dla-wosp,12884860/


WWW.KMY.PL – Wernisaż wystawy laureatów 20 edycji konkursów mgFoto.

Na internetowym portalu KMY.pl pojawił się artykuł o wernisażu wystawy pokonkursowej 20 edycji konkursów mgFoto, który odbył sie 19 stycznia w galerii mgFoto w Myślenicach.

Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny gościła mgFoto w swoich murach. Tym razem na ścianach zawisły piękne fotografie Laureatów 20 Edycji Konkursów mgFoto. Najciekawsze prace wybrane z pośród dużej ilości prac jakie pojawiły się podczas tego okresu, 20 laureatów, 20 tematów, 20 historii które opowiadają fotografie i 20 ludzi stojących za aparatem.

 

Wystawa pokazuje jak wysoką poprzeczkę należy pokonać by zostać laureatem edycji konkursu mgFoto, każde zdjęcie, każdy temat to opowiedziana historia i uczucia jakie przekazuje autor pracy. O tym jak powstała idea i jakie zasady obowiązują w konkursach opowiadał Marek Gubała, który współtworzy myślenickie stowarzyszenie mgFoto.

fot. Bartek (Radosław B. AMBROŻY)

Powyższy artykuł to tylko część wpisu. Pełny tekst wraz z fotoreportażem możecie zobaczyć na stronie: https://kmy.pl/wernisaz-wystawy-laureatow-20-edycji-konkursow-mgfoto/ 


Miasto-Info.pl: Co zrobić z 20 najlepszymi fotografiami? Pokazać w galerii.

Na portalu Myślenice oczami mieszkańców – miasto-info.pl również głośno o wystawie zwycięzców 20 edycji konkursów mgFoto w Galerii mgFoto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach:

W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach do końca lutego można oglądać wystawę zdjęć będących podsumowaniem 20 edycji konkursów mgFoto

 

Tym wydarzeniem Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. Wystawa jest podsumowaniem 20 miesięcy pracy jaką grupa włożyła w organizację konkursów na czele z Markiem Gubałą, który zajmuje się ich prowadzeniem.

fot: Witold Koleszko

Więcej o wystawie oraz zdjęcia laureatów zobaczycie: pod tym linkiem.


Dwadzieścia konkursów mgFoto

Pisze o nas również Ryszard Sobkowicz na łamach Gazety Myślenickiej: w dziale kultura w wydaniu 3/2018. 

Zwycięskie fotografie – laureatów dwudziestu, comiesięcznych konkursów tematycznych mgFoto – zaprezentowane zostały na wystawie jubileuszowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wszystkie fotografie zostały przekazane na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W dorobku mgFoto ważne miejsce zajmują comiesięczne konkursy. Każda edycja ma własny temat, np.: fotografia uliczna, adrenalina, żywioły, od zmroku do świtu, architektura dobra – architektura zła, autoportret, sceny z życia, ocalić od zapomnienia itd. Na wystawie pokonkursowej 20 edycji, której wernisaż odbył się 19 lutego, prezentowano 20. zwycięskich prac, wśród nich jedyną „myślenicką” laureatkę – pracę Marka Kosiby „Tragarze” z konkursu poświęconego „Profesji”. Konkursy są otwarte, mogą w nich brać udział fotografowie nienależący do grupy mgFoto, a ocenia je 5 jurorów polskich i zagranicznych.

fot: Ryszard Sobkowicz

Pod tym linkiem: Dwadzieścia konkursów mgFoto w Internetowym wydaniu Gazety Myślenickiej znajdziesz pełny tekst artykułu oraz zamieszczona fotorelację. Zapraszamy.


W wiadomościach z regionu z dnia 26.01.2018 na portalu Myślenice iTV zobaczycie relację z wernisażu Leaureatów 20 edycji konkursów mgFoto. Wideo możecie zobaczyć na stronie: Wiadomości z Regionu 26.01.2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *