Wernisaż wystawy: Paweł Stożek „Widoki Widokowej” – Fotorelacja.

Ostatnie miesiące obfitowały w autorskie wystawy członków Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej. 26 stycznia 2018r. mieliśmy przyjemność uczestniczenia w wernisażu pierwszej autorskiej wystawy, której autorem jest nasz zrzeszony kolega Paweł Stożek. Ekspozycję zatytułowaną „Widoki Widokowej” zaprezentowano w nowo otwartej Galerii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, która wraz ze Stowarzyszeniem KAT Dobczyce była inicjatorem wystawy. Kuratorem wystawy jest Jurek Fedirko.

Autor przeniósł nas w świat fotografii przyrodniczej i makrofotografii. Wszystkie ujęcia zostały wykonane na jednej ulicy – Widokowej w Dobczycach. Malowniczej i na szczęście jeszcze nieskażonej przez postęp cywilizacyjny alejce, którą Paweł często przechadza się obserwując, fotografując, dostrzegając piękno w każdym jej detalu. Fotografie zostały wybrane ze zbioru zdjęć wykonanych w przeciągu kilku lat.

Pełna barw przyroda zarejestrowana o różnych porach dnia została wyeksponowana na konstrukcji koła, co zmusza widza do poruszania się wokół chłonąc obrazy wykonane w cyklu dnia: od wschodu słońca po zmierzch. Ma to wymiar symboliczny, tak jak życie które się rodzi, rozkwita w pełni i gaśnie… Na każdej z tych fotografii rozgrywa się niesamowity spektakl świetlny, jak gdyby akurat w tym momencie słońce świeciło tylko po to, by namalować obraz, który uwiecznić ma Paweł.

Anna Faber

Poniżej do obejrzenia fotorelacja z wernisażu Pawła. Zdjęcia: Grzegorz Żądło i Stanisław Jawor

Video relację z tego wydarzenia, która możesz zobaczyć na tej stronie udostępnił: Janusz Chojnacki.

2 Comments:

  1. Wspaniałe zdjęcia, pozdrawiam 😉

  2. Ciekawy wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *