Media o mgFoto: Wystawa „Widoki Widokowej” – Paweł Stożek.

Głośno o wystawie naszego kolegi Pawła Stożka jest i było w lokalnych mediach. Stąd w tym artykule przywołujemy kilka tytułów opisujących wernisaż i samą wystawę pt: Widoki Widokowej, której wernisaż odbył się w piątek 26 stycznia w Miejskiej Bibliotece publicznej w Dobczycach.

Naszą relację z tego wydarzenia możesz zobaczyć na stronie: Wernisaż wystawy: Paweł Stożek „Widoki Widokowej” – Fotorelacja.

Dziennik Polski: Nowa dobczycka galeria a w niej widoki z Widokowej.

W Internetowym wydaniu Dziennika Polskiego możecie przeczytać o nowo otwartej dobczyckiej galerii oraz wystawie Pawła Stożka. Tam również znajdziecie fotorelację z tego wydarzenia: 

Kultura. W mieście przybyła nowa galeria, a właściwie to przybyła nowa funkcja Miejskiej Bibliotece Publicznej. To tam powstała przestrzeń do eksponowania sztuki.

 

Nad okrągłym świetlikiem, dookoła którego rozlokowane są stanowiska komputerowe, zawisła metalowa obręcz w kształcie koła. Na tej obręczy na linkach zawisły zaś fotografie. Są one związane z Dobczycami, a dokładnie z ulicą Widokową (stąd tytuł „Widoki z Widokowej”), a ich autorem jest Paweł Stożek.  

Dziennik Polski - Wystawa Paweł Stożek

fot: Maciej Hołuj

Dalszy ciąg artykułu oraz fotorelacja dostępna na stronie: Dziennika Polskiego (pod tym linkiem).


Dobczycki Portal Informacyjny: WIDOKI WIDOKOWEJ – wernisaż wystawy zdjęć.

Na stronie Dobczyckiego Portalu Informacyjnego na Facebooku również pojawiła się obszerna fotorelacja oraz artykuł o otwarciu galerii oraz wernisażu Pawła:

Widoki Widokowej” Paweł Stożek zapisywał przez kilka lat w kadrach swojego aparatu fotograficznego. Po selekcji zdjęć, Widokowa stała się tematem jego pierwszej indywidualnej wystawy fotograficznej, którą można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach.

 

Wernisaż wystawy Pawła był jednocześnie otwarciem nowej przestrzeni dla podobnych wydarzeń i uruchomieniem galerii twórczości w miejscu, które gościło już wielu ciekawych gości, prezentacji i wystaw. Chodzi oczywiście o Miejską Bibliotekę Publiczną, w której udało się zaprojektować i wykonać specjalną konstrukcję do wieszania prac. Ma ona kształt koła i została zawieszona tuż nad świetlikiem ze stanowiskami komputerowymi, tak by w pewien sposób przemycać sztukę dla osób korzystających na co dzień z tych urządzeń.

fot: Paweł Reszka

Pełny wpis oraz zdjęcia z wernisażu znajdziecie na Facebookowym profilu DPI (pod tym linkiem).


W wiadomościach z regionu z dnia 02.02.2018 na portalu Myślenice iTV zobaczycie relację z wernisażu Pawła Stożka w Dobczycach. Wiadomości dostępne są na stronie: Wiadomości z Regionu 02.02.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *