Media o mgFoto: V Wystawa przeglądowa mgFoto.

Głośno o naszej V już wystawie przeglądowej podsumowującej ostatnie 12 miesięcy 2017 roku naszej działalności jest i było w lokalnych mediach. Widać, że nasza praca na rzecz rozwoju kultury w regionie myślenickim jest bardzo miło odbierana nie tylko przez władze, sympatyków fotografii ale również media. Stąd w tym artykule przywołujemy kilka tytułów opisujących naszą tegoroczną wystawę przeglądową, którą rozpoczął wernisaż zorganizowany dnia 16 lutego 2018r w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach.

Naszą relację z tego wydarzenia możesz zobaczyć na stronie: V wystawa przeglądowa mgFoto – Fotorelacja.

Gazeta Myślenicka: Piąte podsumowanie mgFoto.

Zarówno w papierowym jak również internetowym wydaniu Gazety Myślenickiej możecie przeczytać artykuł o naszej wystawie przeglądowej oraz zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia:

foto: Rafał Podmokły

Tegoroczna V już przeglądowa wystawa zatytułowana „#ffffff #000000” została zdominowana przez czerń i biel i jest to świadomy wybór jej autorów, którzy chcą w ten sposób nawiązać do historii fotografii oraz zawęzić pole koloru aby skupić uwagę widza. Wystawa jest sumą doświadczeń autorów i konfrontacją różnych punktów widzenia artystów mgFoto

Jest tradycją Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto że na przełomie stycznia i lutego Stowarzyszenie organizuje wernisaż będący podsumowaniem twórczości ostatnich 12 miesięcy. Rok 2017 był dla Grupy niezwykle pracowitym i obfitującym w wiele wydarzeń. Odbyło się kilkanaście spotkań warsztatowych na których mgFoto wprowadziło swoich słuchaczy w tajniki fotografii.

Grupa ma na swoim koncie trzy plenery fotograficzne, w tym w Reggio di Kalabria we Włoszech, gdzie w Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowano fotografie myślenickich artystów. MgFoto uczestniczyło również w Nocy Muzeum i Festiwalu Foto Fringe. Ponadto w galerii w Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyło się 11 wernisaży fotografów z Polski i z zagranicy, a także kilkanaście wystaw indywidualnych oraz zbiorowych poza Myślenicami. 

foto: Rafał Podmokły

Dalszy ciąg artykułu oraz fotorelacja autorstwa Rafała Podmokłego dostępna na stronie: Gazety Myślenickiej (pod tym linkiem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *