Wiosenny Plener Fotograficzny mgFoto: Piwniczna- Kosarzyska 2018

W ramach Wiosennego Pleneru Fotograficznego mgFoto mieliśmy przyjemność spotkać się w bardzo malowniczym miejscu Piwniczna- Kosarzyska. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników fotografii krajobrazowej. Wschody i zachody słońca są tam magiczne, każdego zachwyci spacer wiejskimi drogami wśród ukwieconych pól, a w tle widok Tatr muskanych delikatnymi, ciepłymi promieniami słońca. 

Nasyciwszy się ciszą i widokami polskiego pięknego krajobrazu wybraliśmy się w gościnne progi naszego sąsiada – na Słowację do Starej Lubowni, gdzie na wapiennej skale nad miastem wznosi się imponujący Zamek Lubowiański z początku XIV wieku, a tuż pod nim Lubowiański Skansen z eksponatami ludowej architektury Spisza i Szarisza. W kamiennych zakamarkach zamku w towarzystwie dwóch pięknie wystylizowanych modelek mieliśmy okazję podszkolić swój warsztat z fotografii portretowej podczas sesji zdjęciowej zorganizowanej przez Janusza Żołnierczyk i Agatę Ciecko. 

Kolejnym punktem programu był Nestville Park-destylarnia. Dzięki przewodniczce, która oprowadziła nas po obiekcie poznaliśmy proces produkcji whisky, oraz smak gotowego produktu, którego mieliśmy okazję skosztować na degustacji kończącej nasze zwiedzanie.

Trzy dni fotograficznej uczty, wieczory okraszone rozmowami o fotografii i wykładami minęły zbyt szybko, jak to zwykle bywa w sympatycznym towarzystwie.

Niedzielne przedpołudnie spędziliśmy w Starym Sączu, spacerując i fotografując ryneczek i urokliwe uliczki tego pięknego miasteczka. Tam przyszło nam się pożegnać, a po plenerze zostaną fotografie i uśmiech wywołany wspomnieniem tych kilku dni spędzonych w towarzystwie ludzi, których łączy przyjaźń i pasja.

Relacja: Anna Faber, zdjęcia: Witold Koleszko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *