Jesienny plener mgFoto – LUBLIN

Za nami jesienny plener mgFoto (16.11 – 18.11 2018). Miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego Lublin przyjęło nas piękną, choć nieco chłodną pogodą. Nasi przyjaciele z Lublina przygotowali dla nas moc atrakcji. Program naszego pleneru pękał w szwach, na szczęście udało się zrealizować go w całości.

  • Dzięki Jackowi Zaimowi oraz przewodnikowi poznaliśmy to miasto bogate w niezwykłe historie i legendy, które pobudzały naszą wyobraźnię i tworzyły obrazy, które zostały uwiecznione na kartach pamięci i na tradycyjnych kliszach.
  • Grzegorz Pawlak zabrał nas w miejsca niedostępne dla zwykłego turysty. To z nim zabłąkaliśmy się w zaułki Starego miasta, lekko mroczne lecz niezwykłe urokliwe dla fotografa.
  • Robert Pranagal poświęcił nam czas by pokazać swoją najnowszą wystawę fotografii „Memu miastu”. Podczas spotkania bogatego w prezentacje fotografii Prezes Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego Witold Nowakowski oraz Piotr Jaruga opowiedzieli o działaniach i sukcesach LTF’u.
  • Nie obyło się bez sesji z modelkami zorganizowanej przez Janusza Żołnierczyka i Agatę Ciecko.

Wieczory poświęcone na prezentacje, wykłady i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, i przemyśleniami – o wszystkim co dotyczy szeroko rozumianej fotografii i odwiecznych sporów o kierunek i rozwój tej dziedziny sztuki mijały zbyt szybko. Były to dni pełne fotografii, zwiedzania, śmiechu i radości, a co najważniejsze przyjaźni – tych, które pielęgnuje się ciągle i tych które zostały zawiązane właśnie tutaj.

Poniżej kilka fotograficznych wspomnień z Pleneru. Foto: Witold Koleszko, Janusz Żołnierczyk, Dariusz Pietrzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *