Wernisaż wystawy: „Jesteśmy” Tomasz Sikora – FOTORELACJA.

We wtorek 20 listopada 2018r w galerii mgFoto mieszczącej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach gościliśmy Tomasza Sikorę, wraz z wystawą pt: „Jesteśmy”. Dla nas członków mgFoto oraz zgromadzonych Gości oraz sympatyków fotografii był to wyjątkowy wieczór. 

Tomasz Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.

Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Po wernisażu nasz Gość Tomasz Sikora za pośrednictwem Staszka Jawora przekazał kilka słów:

Do uczestników wernisażu, a przede wszystkim miłośników fotografii. Bardzo miło wspominam wieczór 20 listopada w Galerii Biblioteki w Myślenicach. Czuję się świetnie tam gdzie panuje atmosfera pasji, bo nic innego jak pasja, w tym przypadku fotografowania pozwala nam na zdystansowanie się do codzienności nie zawsze wspaniałej.

Chciałbym Was namówić na skupienie się na fotograficznym opowiadaniu – eseju o swoim życiu, a więc o tym co w Was i wokół Was. Wiem, że to temat niełatwy, ale biorąc pod uwagę różnorodność zwodów, warunków do życia, sytuacji rodzinnej powstanie kilkadziesiąt opowiadań o człowieku, które spotkać się mogą kiedyś na wystawie. 

Podejście do tematu bardzo osobiste, indywidualne od dokumentowania wszystkich ważnych elementów życia wokół Was do skupienia się na narracji poprzez autoportret. Nie wyłączając oczywiście połączenia tych dwóch form.

Liczę na to, że rezultaty tego działania nie tylko zaskoczą was, ale być może pozwolą wam zweryfikować stosunek do życia.

Wybaczcie, że się tak wymądrzam, ale mając doświadczenie po rocznym, codziennym rejestrowaniu swojego stanu emocjonalnego zrozumiałem jak wielką siłę autoterapeutyczną ma takie działanie. Pozdrawiam serdecznie.

Na wernisażu miała miejsc również oficjalna premiera naszego mgFoto magazynu, do którego obejrzenia i lektury zapraszamy – TUTAJ! Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli być z nami na wernisażu do zobaczenia wystawy w Bibliotece. 

Poniżej znajdziecie również fotorelację z wtorkowego wernisażu. Zdjęcia Grzegorz Żądło i Stanisław Jawor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *