Warsztaty Fotograficzne mgFoto – „Ferie zimowe 2019 w MOKiS” – Podsumowanie.

Podczas Ferii zimowych 2019 odbyły się warsztaty fotograficzne organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu (MOKiS) a prowadzone przez członków Myślenickiej Grupy Fotograficznej (MgFoto). Na zajęciach omawiane były podstawowe zagadnienia związane z kompozycją i sztuką dobrej fotografii. Część teoretyczna obejmowała także budowę i zasady działania aparatów. Uczestnicy mieli również możliwość poznania i przetestowanie bardziej zaawansowanych funkcji swojego sprzętu podczas zajęć praktycznych. 

Inauguracja warsztatów mgFoto.

W kolejnych dniach odbyły się wykłady wprowadzające do sobotniego pleneru, podzielone na dwie części: „Fotografia portretowa w plenerze” oraz „Elementy abstrakcji w fotografii”. Podsumowaniem pierwszego tygodnia warsztatów był sobotni plener, na którym uczestnicy mieli możliwość przećwiczyć zdobytą wiedzę pracując z modelką oraz biorąc udział w późniejszym spacerze do świata abstrakcji.

Sobotni warsztatowy plener z modelką oraz w poszukiwaniu abstrakcji.

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od malowania światłem co sprawiło nam bardzo dużo przyjemności. Warsztaty tradycyjnie obejmowały wykład poprowadzony przez gościa mgFoto, którym w tym roku była Karina Kiczek. Karina opowiadała o fotografii analogowej, podróżach, prezentując bardzo ciekawe zdjęcia wykonane w tradycyjny sposób.

Część wystawy prac uczestników warsztatów do zobaczenia w MOKiS.

W czwartek 24 stycznia 2019 odbyło się wieszanie prac uczestników w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, które oficjalnie zakończyło tegoroczne warsztaty. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która jest wizualnym podsumowaniem pracy uczestników. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział, wspaniale spędzony czas i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Zdjęcia z wystawy możecie zobaczyć osobiście w MOKiS oraz na oficjalnym stronie na Facebooku pod tym linkiem.

Poniżej udostępniamy również krótkie fotograficzne sprawozdanie z tegorocznych Warsztatów Fotograficznych (foto: własne).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *