Jesienny międzynarodowy plener mgFoto – Orava 2019 – FOTORELACJA

Jesienny Miedzynarodowy Plener Fotograficzny mgFoto Orava 2019

Orava to niebywale malownicze miejsce tuż przy polskiej granicy. Atrakcyjna nie tylko dla amatorów pieszych wycieczek i turystów, ale również dla fotografów. Niezwykła i ciekawa topografia terenu oraz zabytkowa architektura zachęciła członków mgFoto do zorganizowania Jesiennego Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego właśnie tam.

Zatrzymaliśmy się w hotelu Millenium w Białym Potoku gdzie wieczorami uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Milosa Krala członka Fotoklubu Orava , który wprowadził nas w tajniki szlachetnych technik fotograficznych (cyjanotypia) oraz wysłuchaliśmy wykładu pt. „Pejzaż kolorowy ,a pejzaż czarno – biały” w obiektywie Alicji Przybyszowskiej.

Ponieważ pogoda była dla nas łaskawa i sprzyjała fotografowaniu w terenie zwiedziliśmy takie miejsca jak: zabytkowa wieś położona na słowackim Liptowie wpisana na listę skarbów UNESCO w Vlkolincu , gotycki drewniany kościół wraz cmentarzem w Twardoszynie, Muzeum Wsi Orawskiej w Zubercu , gdzie odbyły się warsztaty z modelami przygotowane przez Agatę Ciećko oraz Janusza Żołnierczyka , wizyta w w starym młynie w Kvacianskiej dolinie, a w Frantiskovej Hucie malować światłem uczyli nas Mirko Vaclavik , Juraj Bednarik z Fotoklubu Orava.

W plenerze udział wzięli członkowie mgFoto, goście z Polski (Bełchatów, Stary Sącz, Warszawa) oraz Słowacji . Pokłosiem pleneru będzie wystawa, którą można oglądać przez cały grudzień w Galerii mgFoto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach. Już dziś serdecznie zapraszamy na wernisaż 10.12.2019. godzina 18:00. – Grażyna Gubała.

Poniżej udostępniamy również krótki fotoreportaż z Pleneru. Zdjęcia: Stefan Izo, Witek Koleszko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *