Wernisaż wystawy: Marek Gubała „Życiorysy” – ZAPROSZENIE

Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto oraz Galeria ARTkwarium, mieszcząca się przy ul. 3 Maja 1 w Sosnowcu zapraszają w niedzielę 3 listopada o godz. 18:00, na wernisaż wystawy naszego kolegi: Marka Gubały pt” Życiorysy”.  Ekspozycja wystawy, której kuratorem został Zbigniew Podsiadło potrwa do 30 listopada 2019. 

Marek Gubała – urodzony w 1976 roku. Członek Myślenickiej Grupy Fotograficznej – stowarzyszenia, które ukształtowało w nim wizje fotograficznego stylu zarówno w sferze technicznej jak i artystycznej. Od lutego 2016 członek Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej. W 2018 roku uhonorowany przez Fotoklub RP medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”, Posiada tytuły AFRP, AFF. Od kwietnia 2016 administrator cyklicznych konkursów fotograficznych (32 edycje).

Fotografując próbuje pokazać widok, człowieka, motyw, inaczej niż widzi to gołe, nieuzbrojone oko. Często sięga po mocną obróbkę, ale uważa, że takowa nie szkodzi, póki nie zamaluje duszy samej fotografii. Nie lubi chadzać przetartymi ścieżkami, zawsze szuka własnej, pewnie często przy tym błądząc, ale jak sam mówi „nawet błądząc można gdzieś dojść”. W jego twórczości dominuje nostalgia, smutek i krytyka wszystkiego tego co złe dzieje sie wokół. W fotografowaniu pomaga mu wrażliwość i coś, co chyba można nazwać duszą artysty, bo poza fotografią zdarzało mu się grać na perkusji, rysować, rzeźbić i pisać teksty.

Wśród największych osiągnięć należy wymienić: Grand Prix Międzynarodowego Konkursu „Portret 2016”, Medal i 6 wyróżnień w konkursach Fotoferia International Exhibition, Złoty medal i PSA i wstęga FIAP w Belgii, wstęga GPU – Wojnicki Salon Fotografii. Na swoim koncie ma 9 wystaw indywidualnych i kilkanaście zbiorowych w kraju i za granicą (Litwa, Słowacja, Czechy, Belgia, Włochy), kilkanaście wyróżnień w polskiej edycji National Geographic. Publikował zdjęcia w kilkudziesięciu numerach „Gazety Myślenickiej” oraz artykuły o fotografii w „Sednie”. Juror w konkursach fotograficznych, kurator wystaw fotograficznych, organizator plenerów oraz warsztatów fotograficznych dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *