mgFoto w Paryżu na: PARIS PHOTO: International Fine Art Photography.

Od wielu lat jesienią odbywa się w Paryżu festiwal fotografii. To największe wydarzenie fotograficzne w Europie. W tym roku głównym miejscem festiwalu stał się Grand Palais przy Avenue Winston Churchill. Można było obejrzeć zbiory z ponad 60-ciu galerii z całego świata, nie rzadko galerie reprezentowane były przez samych artystów którzy mieli również swój czas na spotkania z szerszym audytorium.

Wystawy były okazją do obejrzenia limitowanych serii takich autorów jak Theodora Lange, Andre Kertesz, Edward Weston, Vivian Maier, Robert Frank, Eugene Atget, czy bardziej współczesnych jak Sebastiao Salgado czy Marinka Masseus. Festiwal to również pozapłacowe wernisaże i spotkania towarzyszące a paryska mapa jak co roku była gęsto oznakowana fotograficznymi wydarzeniami.

Poniżej udostępniamy video w którym możecie zobaczyć zbiór zdjęć z galerii zaprezentowanych na paryskim festiwalu fotografii.

Poniżej prezentujemy również parę zdjęć Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto tj. uczestników PARIS PHOTO: International Fine Art Photography.

Anna Faber, Aneta Mudyna, Lilianna Wolnik, Rafał Hechsma, Paweł Stożek, Robert Wilkołek, Stanisław Jawor.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *