VII wystawa przeglądowa mgFoto 2019 – „Mocny Punkt” – ZAPROSZENIE

Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na tegoroczną siódmą już wystawę przeglądową członków Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej MgFoto. Tematem tegorocznej wystawy będzie: „Mocny Punkt”. Uroczyste otwarcie wystawy, zapoczątkowane wernisażem na których zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół, znajomych, gości oraz sympatyków fotografii nastąpi w piątek 21.02.2020r o godz: 18:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. Piłsudskiego 20 w Myślenicach. zobacz jak dojechać.

Zobacz również oficjalną stronę tego wydarzenia na Facebooku.

Jak co roku, Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto” zaprasza na Doroczną Wystawę Przeglądową. Tematem tej edycji jest „Mocny Punkt”, Zgodnie z przyjętą przez naszą grupę zasadą, co roku ekspozycję przygotowuje inny Kurator wystawy, tym razem został nim znany myślenicki artysta Rafał Zalubowski, który w słowie wstępnym do wystawy pisze o niej i o grupie m.in:

„…Ta wystawa nazwana idiomem „mocny punkt” ma właśnie taki cel w założeniu – polowanie. Sfotografowanie „mocnego punktu” nie jest łatwe. „Mocne punkty” nie paradują otwarcie po chodniku. Może i jest ich wiele wokół, ale pojawiają się niczym rozbłyski gamma, trwają chwilę i szybko znikają. trzeba mieć szczególnie wrażliwe oko aby je wypatrzyć i zręczność aby je ustrzelić. Na takim zdjęciu musimy złapać coś, co będzie miało siłę przyciągania spojrzeń, co będzie zatrzymywało przechodniów i magnetyzowało – ekspresją, osobliwością, pięknem formalnym, tajemnicą, metafizyką, magią… Nikt nie może przejść obojętnie obok „mocnego punktu”.

 

Gospodarzem wydarzenia jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Na wystawie swoje fotografie zaprezentuje 19 członków stowarzyszenia MgFoto: Paweł Boćko, Grażyna Gubała, Marek Gubała, Rafał Hechsman, Stanisław Jawor, Marcin Kania, Witold Koleszko, Marek Kosiba, Mariusz Kowalik, Aneta Mudyna, Dariusz Pietrzyk, Piotr Rachtan, Paweł Stożek, Ewa Szymańska, Mariusz Węgrzyn, Robert Wilkołek, Lilianna Wolnik, Grzegorz Żądło i Janusz Żołnierczyk.

Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *