Media o mgFoto: VII wystawa przeglądowa mgFoto.

O naszej tegorocznej VII już wystawie przeglądowej głośno jest ostatnio w lokalnych mediach. Z tego powodu postanowiliśmy przytoczyć kilka artykułów dla wszystkich tych, którzy nie mogli dotrzeć na piątkowy wernisaż.

Zapraszamy oczywiście do obejrzenia wystawy, która wciąż wisi głównym holu Myślenickiego MOKiSu. Naszą fotorelację z tego wydarzenia zobaczycie na tej stronie.


Telewizja Powiatowa – Myślenice ITV: Wystawa Przeglądowa 2019 – mgFoto „Mocny punkt”

W internetowym serwisie telewizji powiatowej Myślenice ITV znaleźć możecie reportaż wideo z wernisażu naszej wystawy przeglądowej. Reportaż, który udostępniamy poniżej zobaczyć można również na stronie: Wystawa Przeglądowa 2019 -mgFoto „Mocny punkt”


Gazeta Myślenicka: Trafienie w „Mocny punkt”

O naszej wystawie przeczytać możecie również w internetowym oraz papierowym wydaniu (08/2020) Gazety Myślenickiej.

Foto: Rafał Podmokły (Gazeta Myślenicka)

Początek roku to dla mgFoto tradycyjnie okres podsumowań poprzednich 12 miesięcy swojej działalności. Wystawa przeglądowa zatytułowana „Mocny punkt” oraz towarzyszący jej wernisaż to okazja do zaprezentowania ubiegłorocznych osiągnięć członków Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto.

Tytułowy „Mocny punkt” to pojęcie zaczerpnięte z historii sztuki i bezpośrednio związane z tzw. „złotym podziałem”. Najprościej rzecz ujmując, mocny punkt na fotografii to miejsce, na które zwracamy szczególną uwagę i często to właśnie ono decyduje, że jakaś fotografia zapada w pamięć, zachwyca albo inspiruje. W foyer Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu możemy oglądać 49 fotografii 19 twórców i są to dzieła na tyle oryginalne i inspirujące, że kurator wystawy Rafał Zalubowski, jak sam wspomniał, miał spory dylemat komu przyznać symboliczny gwóźdź, który jest nagrodą dla wyróżniającej się pracy tego przeglądu. Tym razem nagroda trafiła do rąk Pawła Boćko.

Link do artykułu: Gazeta Myślenicka


Dziennik Polski: Myślenice. Dla kogo Gwóźdź Wystawy, a dla kogo Aparat Roku?

Obszerną fotorelację z wernisażu zamieściło również Internetowe wydanie Dziennika Polskiego.

foto: Katarzyna Hołuj (Dziennik Polski)

W holu Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu można oglądać wystawę „Mocny Punkt”. Już po raz siódmy Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto urządziła wystawę przeglądową prezentującą wybrane prace swoich członków wykonane w minionym roku.

Link do artykułu: Dziennik Polski


Miasto Info: MgFoto pokazało najlepsze zdjęcia swoich fotografików wykonane w 2019 roku.

W internetowym wydaniu miasto-info.pl również można znaleźć obszerny artykuł nt. naszej tegorocznej wystawy przeglądowej.

foto: Witold Koleszko

Każda wystawa przeglądowa mgFoto to nie tylko otwarcie nowego roku pracy, ale też podsumowanie minionych 12 miesięcy. Wynik tej pracy można oglądać do końca marca w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

MgFoto zaprezentowało prace członków grupy na dorocznej wystawie przeglądowej. Dziewiętnastu fotografików na swych zdjęciach przedstawiło „Mocny Punkt”.

Link do artykułu: Miasto-Info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *