Warsztaty fotograficzne mgFoto (ferie 2020) podsumowanie i fotorelacja.

Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej po raz kolejny wzięło udział w organizowanych przez MOKiS  zajęciach warsztatowych odbywających się podczas ferii zimowych. Przez 8 dni uczestnicy mieli możliwość poznawać podstawy i tajniki fotografii.

Członkowie mgFoto przygotowali bogaty program zajęć obejmujący zarówno praktykę jak i teorię, wykorzystujący zarówno światło zastane jak i sztuczne, a same zajęcia odbywały się zarówno wewnątrz budynku jak i w plenerze.

Wiedzę i sprzęt fotograficzny testowano zarówno na martwej naturze jak i żywej modelce. Podczas zajęć teoretycznych przypomniano podstawy kadrowania, omówiono podstawowe tematy dotyczące powstawania zdjęcia i obsługi aparatu.

Zajęcia praktyczne obejmowały:

  • fotografowanie martwej natury w warunkach studyjnych,
  • portret w studio i w plenerze,
  • malowanie światłem,
  • podstawy retuszu zdjęć w podstawowych programach graficznych.

Warsztaty tradycyjnie zakończyły się wystawą zdjęć uczestników pleneru. Fotografie zostały wcześniej wybrane i omówione wraz z ich autorami. Uczestnicy własnoręcznie oprawili zdjęcia i przygotowali wystawę pod czujnym okiem członków mgFoto, co dało im dodatkowe doświadczenie tak mocno związane z pracą i życiem fotografa.

Zaangażowanie kursantów oraz poziom zaprezentowanych prac przerósł najśmielsze oczekiwania prowadzących warsztaty. Wystawę będzie można oglądać przez najbliższych kilka tygodni w budynku MOKiS.

Poniżej udostępniamy kilka fotografii z przeprowadzonych zajęć teoretycznych i praktycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *