Wystawa fotografii: Artur Brocki „Calvaria Mystica” – ZAPROSZENIE

Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Artura Brockiego „Calvaria Mystica”.

Miejsce czaszki. Arena wydarzeń, które na zawsze zmieniły dzieje ludzkości, zapoczątkowały nową erę. Poprzez calvarię historia Jezusa z Nazaretu stała się historią milionów chrześcijan na całym świecie.

Wystawa „Calvaria Mystica” jest kompozycją nocnych ujęć kaplic kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej, widzianych z zupełnie nowej perspektywy. Unikatowy klimat fotografiom Artura Brockiego nadaje ciepłe światło świec, oświetlających wiekowe kaplice, których fasady są tak dobrze znane kalwaryjskim pątnikom. Noc sprawia, że przestrzeń pustoszeje, znikają dalsze plany, światło rozprasza mrok i skupia wzrok widza na istocie prezentowanych fotografii – mistyce Kalwarii. Wystawa, efekt nietuzinkowego projektu fotograficznego, potwierdza, że na każde, nawet najlepiej znane miejsce można spojrzeć jeszcze inaczej.

Calvaria-Mystica-Artur-Brocki

Na wernisaż wystawy „Calvaria Mystica” autorstwa Artura Brockiego zapraszamy w Niedzielę 08 sieprnia 2021r  o godzinie 16:30 do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (krużganki Drogi Krzyżowej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *