Ogólnopolski Plener Fotograficzny im. Stanisława Różewicza – Radomsko 19-22 sierpnia 2021r.

W dniach 19–22 sierpnia w Radomsku odbył się Ogólnopolski Plener Fotograficzny im. Stanisława Różewicza.

Wydarzenie to zostało zorganizowane z inicjatywy Fundacji Foto Pozytyw, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Miasta Radomsko, Miasta Przedbórz oraz dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.Na zaproszenie komisarza pleneru Marcina Kwarty gród nad Radomką odwiedziło 30 fotografików z Polski i zagranicy.

Bogaty w atrakcje harmonogram przewidywał m.in. wędrówkę śladami braci Różewiczów (poety Tadeusza i reżysera Stanisława), terenową pracę twórczą w urokliwy Przedbórzu (także w tamtejszym Muzeum Ludowym), fotografowanie przyrody Przedborskim Parku Krajobrazowym oraz (w dniu ostatnim) spływ kajakowy rzeką Wartą (lub pracę z fotomodelką). Z pewnością kubki smakowe zaproszonych artystów na długo zapamiętają ucztę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Górach Mokrych. Takich smakołyków nie jada się co dzień! Interesującym wydarzeniem okazał się także pokaz możliwości bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej z Przedborza.

Efektem pleneru będzie wystawa prac (wernisaż nastąpi podczas październikowego Różewicz Open Festiwal). Planowane jest także wydanie podwójnego albumu zdjęć (t. 1: Miasto i t.2: Powiat). Był obecny i notował – Marcin Kania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *