Wernisaż wystawy Danuta Węgiel „Stopklatka Obecności” – ZAPROSZENIE

Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach zaprasza na wernisaż wystawy Danuty Węgiel „Stopklatka Obecności”

Danuta Węgiel jest absolwentką religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 1993 roku rozpoczęła współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym” gdzie sprecyzowała swoje fotograficzne zainteresowania. Od ponad 25 lat portretuje ludzi kultury i nauki co owocuje licznymi publikacjami w prasie, na okładkach książek oraz plakatach. Jej prace były pokazywane na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 2007 współpracuje z kolektywem fotoreporterów – Krakowską Witryną Fotograficzną. W 2012 została przyjęta do Związku Polskich Artystów Fotografików gdzie obecnie pełni funkcję członka Zarządu Okręgu Krakowskiego. W tym też roku związała się z agencją Fotonova.

Obecnie Jest wykładowcą fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie a jednocześnie pełni funkcję współkuratorki Galerii ZPAF w Krakowie Najważniejszym obszarem zainteresowań artystki pozostaje portret.

Wernisaż odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach
we wtorek 16-11-2021 o godz. 18:oo.

Więcej o wystawie można przeczytać na stronie ZPAF

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *