„Czerń i biel”- artystyczna wyprawa MgFoto do Bełchatowa.

Czarno- białe to nie znaczy tylko „w czerni i bieli”, to cała gama walorów, mocnych kontrastów, ostrych konturów, światłocieni rozpiętych pomiędzy skrajnościami najciemniejszego i najjaśniejszego.
Czarno- białe fotografie kiedyś były koniecznością, dziś są świadomym wyborem.
Dwa kolory, a jednak mnóstwo pomysłów.

Nawiązując do świata sprzed ery koloru MgFoto pokusiło się wziąć na warsztat właśnie czerń i biel, tworząc tym samym niecodzienną prezentację fotografii.

Na wystawie pod takim samym tytułem zaprezentowano prace: Grażyny Gubały, Marka Gubały, Pawła Boćki, Stanisława Jawora, Lilianny Wolnik, Grzegorza Żądło, Janusza Żołnierczyka, Anny Faber, Marka Kosiby, Rafała Hechsmana, Dariusza Pietrzyka, Marcina Kani, Ewy Szymańskiej i Katarzyny Bujas.

Wydarzeniu patronowało Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, a kuratorem wystawy był Marcin Kania.

Foto: Sławomir Owczarek

Wernisaż odbył się 4 września 2021r. w bełchatowskich „Gigantach Mocy”. Uczestniczyła w nim Myślenicka Grupa Fotograficzna i Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.

Rezygnacja z kolorów wymaga pewnego pomysłu, dlatego każdy z twórców zaprezentował własny kontrast czerni i bieli. Prace wykonane były w odrębnej stylistyce, jednak pozostawały we wzajemnym dialogu. Dla widza właśnie ten dialog był najciekawszym doświadczeniem.

Wystawa spotkała się z pozytywnym uznaniem i dostarczyła wartościowych przeżyć oraz twórczych refleksji. Stała się także inspiracją do kolejnych poszukiwań artystycznych zespołu.

Grupa MgFoto składa serdeczne podziękowania kolegom z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Małgorzata Miś

Poniżej udostępniamy fotorelację z wernisażu. Foto: Sławomir Owczarek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *