mgFoto na IX biennale fotografii światowej.

FotoArtFestiwal im. Andrzeja Baturo w Bielsku-Białej to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń promujących fotografię. Festiwal jest wielkim międzynarodowym świętem, które przyciąga miłośników i znawców fotografii oraz samych artystów.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 8–24 października 2021r. pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Organizatorem przedsięwzięcia stała się Fundacja Centrum Fotografii. Na wydarzenie zaproszono wielu wybitnych twórców z Europy, Ameryki i Azji.

Kuratorem wystaw była Inez Baturo, która podsumowała wydarzenie następująco: „To niezwykle inspirujące doświadczenie dla każdego, kto interesuje się fotografią na najwyższym poziomie”.

Festiwal stał się okazją, aby zobaczyć wyjątkowe wystawy, zlokalizowane w: Galerii Bielskiej, Galerii Fotografii, Muzeum Historycznym, Regionalnym Ośrodku Kultury i wielu innych placówkach oraz instytucjach kultury. Wspomniane wernisaże były różnorodne pod względem tematycznym i estetycznym. Zaprezentowano fotografię cyfrową oraz analogową; był dokument, pejzaż, reportaż i eksperyment.

Odbyły się również: konferencja prasowa, „Maraton Autorski”(czyli spotkania z artystami i organizatorami), prezentacje filmów, a także warsztaty fotoreportażu, fotografowania techniką cyjanotypii oraz street photo.

Informujemy, że w ramach FotoArtFestiwalu, w odsłonie DiasShow, swoje prace pokazali: Grażyna Gubała — cykl pt. „Kreacje”, Marek Gubała — cykl pt. „Gubalotypia” oraz Marcin Kania— cykl pt. „Wariacje szachowe”. Ich projekty zostały pozytywnie ocenione przez publiczność.

Zakwalifikowanie się do pokazu DiasShow to wielkie wyróżnienie dla naszych kolegów-artystów. Cieszymy się, że mogli oni zaprezentować swój dorobek szerokiej publiczności.

Zapraszamy do fotogalerii, w której przedstawiamy wspomniane prezentacje laureatów.

https://www.facebook.com/krzysztof.ciszewski.948/videos/2798686733679462

Małgorzata Miś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *