„Myśleniczanki. Matki i córki niepodległości!” Wystawa fotografii – ZAPROSZENIE

Myśleniczanki. Matki i córki niepodległości! Wystawa czasowa 11 marzec – 30 kwiecień.

Już niebawem Dzień Kobiet i z tej okazji Muzeum Niepodległości w Myślenicach przygotowało wyjątkową wystawę, na której opowie o myśleniczankach – i tych sprzed stu lat i tych, które obecnie zamieszkują nasze miasto. Dodatkowo Grażyna Gubała, przedstawicielka Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej – MgFoto, przygotowała portrety współczesnych myśleniczanek.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż , który odbędzie się 11 marca o godzinie 17.00 w Muzeum Niepodległości w Myślenicach przy ulicy ul. Traugutta 11. Na każdą panią będzie czekać miła niespodzianka.

Opis wystawy:

W 1918 roku Polska odzyskała niepodległości. W 1918 roku polskie kobiety uzyskały prawa wyborcze. Te dwa wydarzenia były ze sobą nieodłącznie związane, ponieważ nie powstałaby wolna i niepodległa Polska, gdyby nie działalność polityczna, wojskowa i społeczna wielu kobiet. Jakie były matki naszej niepodległości i jak ich walka o równouprawnienie wpłynęła na kariery dzisiejszych kobiet?

Oto co o wystawie pisze Grażyna Gubała:

Zapraszam na wernisaż wystawy fotograficznej w dość niecodziennej konwencji. Od 11 marca w Muzeum Niepodległości w Myślenicach będzie można zobaczyć zestawienie archiwalnych zdjęć myśleniczanek oraz mojej współczesnej fotograficznej na nie odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy na wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *