Media o mgFoto: VIII wystawa przeglądowa i otwarcie nowej siedziby mgFoto.

W ostatnim czasie miały miejsce dwa bardzo ważne dla nas wydarzenia: VIII wystawa przeglądowa mgFoto pt: „Bo góry są w nas” połączona z uroczystym otwarciem naszej nowej siedziby w murach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach.

Tym wydarzeniom wiele miejsca poświęciły lokalne media. Z tego powodu postanowiliśmy przytoczyć kilka artykułów związanych z tymi wydarzeniami.


Telewizja Powiatowa – Myślenice ITV: Wystawa Przeglądowa mgFoto – „Bo góry sa w nas”

 

Jako pierwsza relację z wernisażu i otwarcia studia fotograficznego mgFoto przeprowadziła na swoim profilu na Facebooku telewizja internetowa Myślenice ITV.


TVP 3 KRAKÓW (Kronika) : Góry widziane okiem fotografików

 

Na wernisażu naszej VIII wystawy przeglądowej gościliśmy z kamerą reporterów z TVP Kraków, wynikiem czego powstał reportaż wyemitowany w Kronice krakowskiej, do którego link zamieszczamy poniżej.

Profesjonalne studio i ciemnia, Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej po 17 latach działalności doczekało się własnej siedziby. Powstała przy Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Jej otwarciu towarzyszył wernisaż wystawy przeglądowej „Bo góry są w nas”, na której zaprezentowano 50 niezwykłych fotografii.

 

Pejzaże, portrety, reportaże ukazujące okiem fotografików to co w górach i ich otoczeniu najpiękniejsze. „Bo góry są w nas” to VIII wystawa przeglądowa stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto. W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu zobaczyć można 50 prac autorstwa 19 fotografików.

Link do artykułu i reportażu: KRONIKA TVP Kraków


Gazeta Myślenicka: MgFoto z własną siedzibą wkroczyło w pełnoletniość

O naszej wystawie przeczytać możecie również w internetowym oraz papierowym wydaniu Gazety Myślenickiej.

foto: Mariusz Węgrzyn

Po rocznej przerwie, spowodowanej wiadomo czym, wróciła tradycyjnie odbywająca się w pierwszej połowie roku wystawa przeglądowa Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej MgFoto.

 

To była już ósma edycja tego wydarzenia, zaś tym razem nosiła tytuł „Bo góry są w nas” i właśnie góry były motywem przewodnim ekspozycji, którą od piątku możemy oglądać w holu Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Swoje prace zaprezentowało na niej 19 fotografików, natomiast samych fotografii jest aż 50. Wydaje się, że to dużo, ale jak stwierdziła kuratorka wystawy, pani Inez Baturo o wiele więcej jeszcze zasługiwało na pokazanie światu.

Link do artykułu: Gazeta Myślenicka


Dziennik Polski: Myślenice. Jeszcze więcej miejsca dla kultury. Fotograficy z mgFoto zyskali miejsce w MOKIS

 

Obszerną fotorelację z w/w wydarzeń zamieściło również Internetowe wydanie Dziennika Polskiego.

foto: Katarzyna Hołuj

Dzięki zrewitalizowaniu ponad 700 metrów kwadratowych powierzchni w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu swoje miejsce zyskało 25 stowarzyszeń i grup nieformalnych. Wśród nich jest Stowarzyszenie mgFoto, która zyskało przestrzeń z ciemnią i studiem.

Skupieni w stowarzyszeniu fotograficy nie kryją zadowolenia i tego, że o takim miejscu marzyli od lat.

„Siedemnaście lat czekaliśmy na ten dzień i doczekaliśmy się. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a zarazem dowód na zaufanie i dobrą współpracę” – mówi Grażyna Gubała, prezeska mgFoto przypominając, że grupa choć formalnie zaczęła działalność w 2008 roku, to faktycznie zawiązała się już w 2005.

Link do artykułu: Dziennik Polski


Miasto Info: MgFoto ma nową siedzibę przy MOKiS. Otwarcie połączono z wystawą zdjęć. „Po 17 latach doczekaliśmy się własnego miejsca”

 

W internetowym wydaniu miasto-info.pl również można znaleźć obszerny fotorelację z naszej tegorocznej wystawy przeglądowej.

foto: Piotr Jagniewski

Otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia MgFoto połączono z wernisażem wystawy poglądowej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. „Po 17 latach doczekaliśmy się własnego miejsca i bardzo się cieszymy, że jest to w tej przestrzeni” – mówiła Grażyna Gubała

 

Zapowiadana w ubiegłym roku budowa siedziby dla Stowarzyszenia Myślenicka Grupa Fotograficzna MgFoto dobiegła końca. Jej oficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele fotografików w towarzystwie samorządowców, a inauguracja studia została połączona z wernisażem zdjęć w ramach wystawy „Bo góry są w nas”.

Link do artykułu: Miasto-Info.pl


Zapraszamy oczywiście do obejrzenia wystawy, która można obejrzeć osobiście w głównym holu Myślenickiego MOKiSu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *