Wystawa fotografii Artur Brocki – „Studium nocy” w galerii mgFoto – ZAPROSZENIE

Lanckorona… Studium nocy…. To przede wszystkim zatrzymanie czasu. Chwila na zadumę, chcemy uciec od mroku i jednocześnie być w tej długiej nocy. Ukraść więcej czasu dla siebie. Myśleć o tym, co przeminęło, co trwa, co będzie. Być pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, zanim ze zgiełkiem wróci dzień… Prezentowane fotografie zostały wykonane nocą i są efektem wielomiesięcznych obserwacji Lanckorony, ale nie z perspektywy turysty, który zatrzymuje się w tym miejscu na krótką chwilę. Dobrane kadry tworzą tajemniczą opowieść o nocnym miasteczku. A po drugiej stronie obiektywu człowiek … stąd, nocny obserwator.

Artur Brocki – członek Stowarzyszenia Myślenickiej Grypy Fotograficznej mgFoto oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości”. Głównym motywem fotograficznym są dla niego pątnicy, zanikający folklor i ludowa religijność, emocje i obyczajowość pielgrzymów i uczestników wydarzeń religijnych, takich jak kalwaryjskie Misteria Męki Pańskiej, czy prawosławne Przemienienie w Grabarce. Najczęściej fotografuje Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i jej okolice, miejsca pamięci, przydrożne kapliczki i cmentarze. Jego prace wielokrotnie doceniane były licznych konkursach co zaowocowało wieloma wystawami.

Zapraszamy do galerii mgFoto na wernisaż w/w wystawy we wtorek 2 sierpnia 2022 r o godzinie 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach przy ul. Mickiewicza 17

Z fotograficznym pozdrowieniem 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *