Wernisaż wystawy: Artur Brocki – „Studium nocy” – FOTOREPORTAŻ

„Lanckorona. Studium nocy” w obiektywie Artura Brockiego.

Kolejny wernisaż w myślenickiej galerii mgFoto za nami. Ten był wyjątkowy, niepowtarzalny i nostalgiczny.

foto: Paweł Stożek

Autorem był Artur Brocki, nasz kolega z mgFoto, fotograf z dużym dorobkiem artystycznym, doceniany w wielu prestiżowych konkursach, mający za sobą wiele autorskich i zbiorowych wystaw. Zna Kalwarię, Lanckoronę i jej okolice jak własną kieszeń. Miejsce , w którym mieszka podsuwa mu na co dzień wiele inspiracji. Tym razem zabrał nas na klimatyczny spacer po jego ukochanej Lanckoronie. Zaprezentował 15 interesujących jesienno-zimowych fotografii w formacie 70x100cm. Przedstawiony materiał , jak podkreślał autor był efektem wielomiesięcznych obserwacji Lanckorony. Wszystkie fotografie zostały wykonane po zapadnięciu zmroku lub nocą, a czerń i biel były świadomym wyborem artysty. Pokazane kadry tworzą tajemniczą opowieść o nocnym miasteczku i inspirują do refleksji. Skupiają wzrok na tym, co najistotniejsze, na momencie chwili.

„Dobre zdjęcie, to wiedzieć ,gdzie się ustawić. On wie, bo wieczorno-nocne wyprawy z aparatem to dla niego codzienność.

„Światło tworzy zdjęcie”. On je czuje, podziwia, kocha i studiuje ze wszystkich sił. Fotografia dla niego to sztuka obserwacji i umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu.
Wystawa spotkała się z bardzo miłym odbiorem. Zaproszeni goście byli zafascynowani, skupieni i otwarci na dyskusję. Wszystkich oczarowały puste alejki, samotne domy , uliczne latarnie, tajemnicze mgły, zamglenia i rozmazane smugi świateł. Każdy z widzów interpretował zarejestrowane historie inaczej, po swojemu. W kuluarach dyskutowano o zdjęciach. Konwencja biało- czarna okazała się dobrym wyborem. Pochwałom nie było końca.

foto: Stanisław Jawor

Koło tej wystawy nie da się przejść obojętnie i nie można jej przeoczyć. Dla koneserów dobrej fotografii to niezła gratka. Arturze, z całego serca gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na Twoje kolejne projekty.

Zapraszamy Państwa serdecznie do naszej mini galerii w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawę można obejrzeć do końca sierpnia bieżącego roku.

Poniżej prezentujemy również fotorelację z wernisażu, który odbył się 2 sierpnia 2022r w Galerii mgFoto.

Tekst: Małgorzata Miś
Zdjęcia: Paweł Stożek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *