„Zdarzyło się w Murzasichlu” – Wystawa Marka Gubały w Galerii Weranda – FOTORELACJA

Marek Gubała z wystawą „Zdarzyło się w Murzasichlu” w Galerii Weranda w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój.

 

28 marca 2026 roku, w Galerii Weranda mieszczącej się w Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przeciw Nicości” odbył się wernisaż fotografii pt. „Zdarzyło się w Murzasichlu”, której autorem jest Marek Gubała, członek Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej – MgFoto.

Wydarzenie otworzyła prezes Stowarzyszenia, Lucyna Romańska, witając licznie zgromadzonych gości – a było ich tyle, że momentami można się było poczuć jak na Krupówkach w środku sezonu, tym bardziej że galerię, poza góralskimi kadrami i muzyką, wypełnił też zapach oscypków, korbocy, swojskiej kiełbasy i ogórka kiszonego.

Autor wystawy opowiadał o kulisach powstawania zdjęć, które wykonał podczas cyklicznego wydarzenia „Smyczkowa Muzyka na Dachu Świata”. Nie brakowało anegdot, bo jak wiadomo – gdzie góry, tam i historie, a każda trochę podkoloryzowana, jak to bywa przy dobrym opowiadaniu.

Całość przebiegła w serdecznej atmosferze, z nutą refleksji, ale i uśmiechu – bo choć fotografie zatrzymują chwile na serio, to życie pod Tatrami, jak się okazuje, potrafi też mrugnąć okiem.
Szczególne podziękowania od autora dla; Lucyna Romańska, Grażyna Gubała, Kazimierz Jastrzembski, Ewa Gajewska, Janusz Gajewski, Jola Hytkowska, Barbara Prasnowska.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Tekst i fotorelacja: Grażyna Gubała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *