X Otwarta Przysłona mgFoto – Ireneusz Misiak – „Fotografia mało cyfrowa” – ZAPROSZENIE

X Otwarta Przysłona mgFoto – Ireneusz Misiak – „Fotografia mało cyfrowa”.

 

Po wakacyjnej przewie powraca Otwarta Przysłona – Spotkania Fotograficzne z mgFoto – odcinek 10. Tym razem Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej zaprosiło do swojego studia Ireneusza Misiaka. To bardzo wyrazista postać w świecie szlachetnych technik fotograficznych. Irek pokaże nam co było przed Wielkim Wybuchem fotografii cyfrowej, dlaczego tak bardzo go to fascynuje, na czym polega unikalność analogu, jakie miał oceny z chemii i… o co tak wrzeszczy ten kot z plakatu.

Kilka słów o naszym gościu:

Ireneusz Misiak – Rocznik 1967. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii. Ukończył specjalistyczne kursy fotograficzne w szczególności kurs technik szlachetnych pod kierunkiem Georgii Krawiec. Członek ZPAF od 2005 roku. Od 2023 roku pełni funkcje wiceprezesa ZPAF. Ponad 20 lat prezentuje prace fotograficzne na wystawach w kraju i za granicą. Tworzy klasyczne odbitki srebrowe. Zainteresowania artystyczne to fotografia kreacyjna czerpiąca inspiracje z codziennych obserwacji, reportażu, portretu czy pejzażu. Tworzy unikatowe obrazy w technice litowej. Eksperymentuje z kolorowaniem zdjęć i technikami szlachetnymi.

„Ireneusz Misiak to człowiek chodzący własnymi drogami. Na co dzień, poprzez swoje obowiązki zawodowe, jest zdecydowanie związany z elementami nowoczesnego świata. Ale obok tych obowiązków ma pasję, którą jest fotografia, i to ta na poważnie. W tym obszarze nawiązuje do klasyki tego medium. (…) Kadry Misiaka są trochę jak fotografia prywatna, przeznaczona tylko dla swoich. Bo na nich są zwykłe zdarzenia z codzienności ale tak sfotografowane, że chce się na nie patrzeć. (…) Autorska wizja Irka Misiaka jest spoza głównego nurtu, nie dotyka najważniejszych problemów współczesności. Skupia się na bardzo kameralnych, osobistych relacjach ze światem. I to nie tym wielkim i dziś straszliwie skomplikowanym, lecz tym własnym, będącym zbiorem codziennych doświadczeń, które trzeba dźwigać indywidualnie, by każdy dzień dał choćby drobiazg z obszaru radości, niczym promyk słońca w mroczny, pochmurny dzień”. (Andrzej Zygmuntowicz).

Zapraszamy we czwartek 26 września 2024 , startujemy o 18:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *