Konkurs mgFoto: listopad 2016 – „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” ogłoszenie wyników

02.12.2016

11-01

Ocalić od zapomnienia „.

 

To temat listopadowego konkursu mgFoto.
Na konkurs wpłynęło 82 zdjęcia. Prezentowało je 32 autorów z 4 krajów
.

Zdjęcia dodajemy do dnia 30 listopada do godz. 23,00.

Jurorami w tej edycji byli:
Joanna Mrówka – przewodnicząca,
Stanisław Jawor – mgFoto,
John Gill – gość z zagranicy,
Bożena Kobiałka – ekspert,
Wojciech Franus – ekspert,
Sponsorem nagród jest firma Drew-Farb (podziękowania dla : Mariusz PiaseckiTomasz Buława  http://drew-farb.pl/
A nagrodami są :
Drukarka-urządzenie wielofunkcyjne HP 2136,
Pendrive Toshiba 16GB,
Dyplom,,
Album „10 lat mgFoto”,
Ekspozycja w gablocie ” Zdjęcie Miesiąca mgFoto”,

FOTOGRAFIA MIESIĄCA
Arkadiusz Kikulski – „Tożsamość”
01_tozsamosc_arkadiusz_kikulski

 

II miejsce
Asia Sidorowicz – „Czeladź – kirkut”
02_czeladz_kirkut_asia_sidorowicz

III miejsce
Arkadiusz Makowski – „…”
03_-_arkadiusz_makowski

IV miejsce (ex aequo)
Maria Kuczara – „…”
04a_-_maria_kuczara

 

IV miejsce (ex aequo)
Fotograżka – „…”
04b_-_fotograzka


 

JURY

11-02Joanna Mrówka – przewodnicząca

– fotograf, współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM.
W 2015 i 2016 roku została laureatem Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska zdobywając pierwszą nagrodę w kategorii „Ludzie”, a następnie wyróżnienie. W 2015 uzyskała drugie miejsce w konkursie Lens Culture Street Photography Awards 2015 w kategorii serie. W 2016 zdobyła w konkursie BZ WBK Press Photo I miejsce za reportaż w kategorii „Życie codzienne”, a jedna z prac z tego zestawu została Zdjęciem Roku. Uzyskała również II miejsce w kategorii zdjęć pojedynczych „Ludzie” w konkursie Grand Press Photo.

 

 

 

 

11-05Stanisław Jawor – mgFoto

 

 

 

 

 

 

 

 
11-04John Gill – Pochodzi z Yorkshire w wielkiej Brytanii. Chociaż pracuje w studio fotograficznym to specjalizuje się głównie w streetphoto i reportażu.Obecnie bierze udział w projekcie polegającym na dokumentowaniu kopalni węgla w Wielkiej Brytanii, teraz gdy wszystkie sa juz zamknięte. Wybrane zdjęcia można obejrzeć tutaj: http://afterthecoaldust.com

Ostatnio wystawiał swoje prace na Wielkim Pokazie w Yorkshire. Wiele z jego zdjęć było publikowanych w magazynach niemieckich, brytyjskich i holenderskich.
Prowadzi także wykłady na róznego typu warsztatach o tematyce Streetphoto, fotografii komercyjnej, jak również dotyczących wywoływania zdjęć.

 

 

 

 

11-06Bożena Kobiałka – Dyrektor Muzeum Regionalnego „Dom Grecki” w Myślenicach.
Funkcję Kierownika, a następnie Dyrektora Muzeum pełni od 2003 roku. Od 1992 roku pracownik myślenickiego Muzeum. Zajmowała się działalnością archiwalno – edukacyjną placówki.
Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach, Studium Nauczycielskiego w Myślenicach, Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Podyplomowego Studium Muzeologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Ma na swoim koncie m.in. współorganizację kilku aukcji charytatywnych; cyklu wykładów
z historii sztuki i spotkań autorskich zatytułowanych : „Myślenickie Konfrontacje Kulturalno-Naukowe” oraz „Sztuka współczesna w muzeum”; Nocy Muzeów w Myślenicach; Świętojańskich Nocy Poetyckich; Turniejów Jednego Wiersza o „Myślenicki Laur”; muzycznych spotkań z artystami „Piwnicy pod Baranami” oraz Myślenickich Spotkań z Muzyką Organową – odbywających się w Sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach, a także organizację wielu konkursów, spotkań autorskich i poetyckich, koncertów, recitali, spotkań regionalnych oraz wykładów dotyczących historii lokalnej.
W salach Muzeum myślenickiego zorganizowała m.in. ekspozycje grafik Rembrandta, Marca Chagalla, Salvadora Dali’ego, Guntera Grassa, Zdzisława Beksińskiego, Pablo Picassa, Henri Matisse’a i Joana Miro, drzeworytów Akiry Kurosaki’ego oraz malarstwa Nikifora Krynickiego, Wojciecha Weissa, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Jerzego Dudy-Gracza; plakatów Franciszka Starowieyskiego.
Dzięki niej w Myślenicach można było oglądać także prestiżowe wystawy fotograficzne: „National Geographic” i „Fotografia Dzikiej Przyrody – Wildlife Photographer of the Year
2002-2012”.
Ma na swoim koncie kilka opracowań historycznych – seria wydawnicza muzeum dot. wystaw historycznych oraz liczne artykuły prasowe.
Muzeum Regionalne pod jej kierownictwem wydało następujące publikacje dotyczące historii ziemi myślenickiej: „Myślenickie cmentarze”; „Tak było! Wspomnienia z lat 1939 -1945” Kazimierza Sobolewskiego; „Bohaterowie wyklęci na ziemi myślenickiej w latach 1945-1956”; „Osobliwe życie księżnej Montleart – opowieść biograficzna o księżnej z myślenickiej ziemi”; „Gdzie chadzały południce – przewodnik historyczno-kulturowy po powiecie myślenickim”, „Kapliczki, krzyże, figury …Indeks przydrożnych obiektów sakralnych powiatu myślenickiego”.

„Osobowość Ziemi Myślenickiej” w plebiscycie „Dziennika Polskiego” – wyróżnienie specjalne z okazji 10 lecia istnienia konkursu.
Laureatka nagrody Starosty Powiatu Myślenickiego w dziedzinie kultury 2012.
Wielokrotnie wyróżniana w plebiscytach organizowanych przez prasę lokalną.

Odznaczona Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, a placówka Muzeum pod jej kierownictwem Medalem „Pro Memoria”- przyznawanym przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych za zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu, a także medalem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej.
W 2015 r. na wniosek Starosty Powiatowego Józefa Tomala otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pełni funkcję sekretarza Myślenickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz jest członkiem Galicyjskiego Towarzystwa Historycznego.

Interesuje się m.in. historią lokalną, etnografią, sztuką. Kolekcjonuje rzeźby.

 
11-03Wojciech Franus – ekspert
– dwa lata jako fotoedytor Gazety Wyborczej, półtora roku jako kierownik działu fotograficznego tygodnika Polityka, 8 lat jako dyrektor artystyczny National Geographic Polska. Poza tym praca w miesięczniku Podróże oraz agencji fotograficznej EAST NEWS. Obecnie współtwórca i współwłaściciel portalu o filmowaniu videodslr.pl. Nic, co korzysta z naświetlenia nie jest mu obce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *