Media o mgFoto: Wywiad ze Stanisławem Jaworem na łamach Sedna.

W marcowym wydaniu myślenickiego Sedna na głównej stronie można znaleźć wywiad z członkiem mgFoto: Stanisławem Jaworem.

Sedno: Stanisław Jawor – „Fotografia jest dla mnie misją”

SEDNO: Są tacy, którzy twierdzą, ze moment naciśnięcia spustu migawki w aparacie fotograficznym jest tym dla czego fotograf żyje. Jakie są Pańskie odczucia w tym wgględzie? Co czuje Pan przez te ułamki sekund, kiedy zwalnia Pan migawkę swojego aparatu?

 

STANISŁAW JAWOR: Nie podchodziłbym do tego aż tak emocjonalnie. Jeśli uda się zauważyć coś interesującego, to działa tu raczej coś w rodzaju instynktu, najczęściej jednak mam już w głowie jakiś plan i interesujące sekwencje filtruję przez ten plan, a to powoduje, że naciskam migawkę w dla mnie odpowiednim momencie. Jeśli ów plan dotyczy statycznej sceny, to oczywiście staram się dopracować kadr do własnej wizji w najdrobniejszym szczególe, jeśli zaś rzecz dotyczy np. reportażu to szczegółem staje się główna scena natomiast kolejne plany mają tworzyć kontekst i na
tym się skupiam.

 

Proszę wymienić trzy powody, dla których zakochał się Pan w fotografii, bo że jest to pewien, specyficzny rodzaj miłości nie mam żadnych wątpliwości?

 

Powody? W zasadzie jest jeden – to ludzie (…) 

Dalszy ciąg wywiadu Macieja Hołuja ze Stanisławem Jaworem znajdziecie min. w Internetowym wydaniu Myślenickiego Sedna: (pod tym linkiem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *